Koš Hejdové posunul Lvice do druhého koše

10.12.2018

České basketbalistky mají zase o něco víc jasno, co se bude dít na přelomu června a července příštího roku. Že budou hrát na EuroBasketu, je jasné už od poloviny listopadu. Teď se dozvěděly tři družstva, se kterými se určitě nepotkají v základní skupině. Těch otazníků ale zůstává ještě poměrně dost. Například neví, zda se za zápasy ME vydají do Lotyšska nebo Srbska. A také to, kdo bude jejich soupeřem. Odpověď ale bude známá brzy – už ve středu.

 

Ve středu od 13 hodin proběhne v srbském Bělehradě los ženského ME a v osudí nebudou chybět ani Češky. A co víc, budou nasazeny do druhého koše. Znamená to, že v základní skupině nemohou narazit na své soupeřky z kvalifikace Belgičanky, které budou obhajovat evropský bronz. Navíc pokud budou Lvice hrát v Lotyšsku, nemohou se v základní skupině utkat s domácím celkem.

 

Češky se do druhého koše dostaly díky dobrému umístění v kvalifikaci o ME. V ní našly přemožitelky pouze jednou – na belgické půdě padly o čtyři body. Jelikož však Belgii doma přetlačily o pět bodů, zůstaly ve skupině první. Nebýt koše Romany Hejdové ze závěrečné sekundy, nacházely by se nyní ve třetím koši místo Srbska.

 

Šestnáctičlenné pole bude losem rozděleno do čtyř základních skupin, z nichž se dvě odehrají v Lotyšsku a dvě v Srbsku, kde také celý šampionát 7. července vyvrcholí. Právě pořadatelské federace měly možnost si vybrat do protější skupiny jednoho ze soupeřů. Z pohledu návštěvnosti volily logicky – v Lotyšsku budou hrát Švédky a v Srbsku Slovinky.

 

Šampionát začíná 27. června a české basketbalistky na něm budou hrát již potřinácté v řadě. Los bude možné sledovat na YouTube kanálu a sociálních sítích FIBA, stejně jako na facebookovém profilu Český basketbal.

 

Koš 1: Španělsko, Francie, Turecko, Rusko

Koš 2: Belgie, Lotyšsko, Itálie, Česká republika

Koš 3: Srbsko, Ukrajina, Maďarsko, Černá Hora

Koš 4: Slovinsko, Bělorusko, Velká Británie, Švédsko

 

 

zpět