Na ex-hvězdu NBA na Královku i v akci

15.01.2019

Basketbal je kolektivní sport, ale i tak produkuje individuální hvězdy, jejichž jména rezonují napříč kontinenty. Jeden takový basketbalista se řítí na pražskou Královku, aby zde vyzval pro tento zápas domácí ČEZ Basketball Nymburk. Amare Stoudmire se českému mistrovi postaví s opravdu svým Hapoelem Jeruzalém.

 

Basketbalista, jehož jméno proslavilo téměř 850 zápasů v zámořské NBA, kde nasázel do koše soupeřů bezmála 16 000 bodů, je úzce propojený s vlastnickou strukturou izraelského klubu. To je jedna ze zajímavostí týkající se Stoudemira. Ostatně, větší basketbalová hvězda se na českých palubovkách nikdy neobjevila.

 

Nymburk má svému soupeři co vracet. Na jeho palubovce si v první polovině soutěže připsal dosud nejvýraznější porážku letošního ročníku o 24 bodů. Navíc i místo konání slibuje z diváckého pohledu zajímavý zážitek. Nymburk letos na Královce sice v obou dosavadních zápasech padl, ale vždy až v posledních okamžicích zápasu. S Aténami dokonce až po druhém prodloužení.

 

Apoel si zatím ve své premiéře v Lize mistrů vede na výbornou a plně tak zúročuje své dlouholeté zkušenosti za EuroCupu, který hrál od roku 2003 do roku 2018 s výjimkou jediné sezony. Právě v rámci Eurocupu se oba celky střetly hned čtyřikrát s vyrovnanou bilancí 2-2. Na půdě ostatních soutěží už v vzájemných soubojích kralovali Izraelci - v kvalifikaci o Euroligu i v již zmíněném utkání Ligy mistrů.

 

Zápas začíná v úterý 22. ledna od 18:30 v hale Královka v Praze. ČEZ Basketball Nymburk nabízí všem basketbalovým klubům a školám zvýhodněné vstupné na zápasy Ligy mistrů v hodnotě 10 Kč. V případě, že se rozhodnete nabídku využít, odešlete svůj požadavek na emailovou adresu office@basket-nymburk.cz. Pokud bude požadavek přijat, bude vám oznámeno číslo účtu, kam je třeba finanční částku odeslat a bude vám vystavena faktura. Vstupenky si pak budete moc vyzvednout na pokladně haly před zápasem. Očekává se solidní návštěva a kapacita je omezená. Proto neváhejte a požádejte o své dotované vstupenky.

 

 

 

zpět