Na Kooperativa NBL All Star Game na Královku, volba dvou kapitánů a pak do Špindlu

30.11.2018

Co by to bylo za konec kalendářního roku bez velké basketbalové show! Ani letos nebudou fanoušci Kooperativa NBL ochuzeni o utkání hvězd. Kooperativa NBL All Star Game se uskuteční v neděli 30. prosince v pražské hale Královka od 15 hodin. A přichystala si jednu klíčovou změnu.

 

I když mluvíme o novince, jsou věci, které se nemění. Již tradičně proti sobě nastoupí týmy Mazáků a Mladých pušek, tedy zjednodušeně Kooperativa NBL All Star Game využívá klasického modelu na trénincích snad všech družstev napříč věkem i výkonností – staří versus mladí. Stejně jako v předchozích letech bude velká pozornost upřena na členy zahajovací sestavy. A tady právě nastává ta největší změna.

 

Po vzoru podobných sportovních show v zámoří byli letos zvoleni dva kapitáni, kteří si k sobě budou vybírat další čtyři členy základní pětky. Oba se podíleli na historickém postupu českého národního týmu na světový šampionát po 37 letech, takže jsou muži na svém místě. Tým Mazáků povede do boje ostrostřelec navrátivší se z polské nejvyšší soutěže a aktuální top skórer ligy Lukáš Palyza. Jeho vyzyvatelem z Mladé pušky bude tahoun národního týmu Jaromír Bohačík.

 

„Vnímám to jako stejnou odpovědnost, jakou by byla role kapitána v jakémkoliv jiném profesionálním sportu nebo týmu, přestože jde o zápas All Star Game, kde se mají bavit diváci i samotní hráči. Zodpovědnost je to také proto, že poprvé v historii Kooperativa NBL jsou zvoleni dva kapitáni předem a budou si vybírat vlastní tým,“ přistupuje ke své nové roli se vší vážností střelec BK Olomoucko.

 

To Jaromír Bohačík nemůže samým rozrušením nad tou zprávou se už několikrát marně snažil zamhouřit oči. „To, že jsem byl zvolen kapitánem družstva pro All Star Game, je pro mě velká zodpovědnost. Už dva dny kvůli tomu nespím,“ usmívá se s humorem sobě vlastním křídlo mistrovského ČEZ Basketball Nymburk.

 

Spánkový deficit mu ale nevadí. Má alespoň dostatek času po nocích přemýšlet nad svou volbou základní sestavy tak, aby Mladým puškám ve historii vzájemného soupeření přinesla teprve druhou výhru. „Poslední dny toho moc nenaspím, mám tedy dost času studovat statistiky svým potenciálních spoluhráčů do základní pětky Mladých pušek. Doufám, že vyberu tu nejlepší,“ směje se.

 

Stejný rébus řeší i kapitán Mazáků: „Už jsem přemýšlel, koho bych si vybral. Měl jsem strach, abychom se s Bočim neprali o hráče, ale v tomto formátu to naštěstí odpadá. Mezi Mazáky bude spousta zkušených a kvalitních hráčů, takže nebudu mít problém. Budeme mít něco za sebou a vazby z předchozích působení. Budeme mít kvalitní tým, abychom předvedli divákům hezký basket a samozřejmě vyhráli.“

Palyza jako kovaný Mazák totiž už z vlastních zkušeností basketbalovou exhibici zná: „Všichni moc dobře ví, že i když je to zápas pro zábavu, najde se vždy v utkání bod, zpravidla ve druhém poločase, ve kterém si týmy uvědomí, že zábava jde stranou a že chtějí vyhrát.“

 

Kdo vyhraje týmovou soutěž a odnese si značkové hodinky Lotus, to se dozvíme více jak za měsíc. Součástí celého večera ale budou také doprovodné soutěže, na které se fanoušci těší neméně. Ochuzeni nebudou o tradiční střelbu za 3 body nebo Slam Dunk Contest. Po loňské úspěšné premiéře se druhého pokračování dočká atraktivní Kooperativa Faktor 1on1 Challenge.

 

Vstupenky na utkání stojí od 250 do 90 Kč (limitované množství VIP vstupenek s cateringem za 1000 Kč) a jsou k zakoupení online na webu utkanihvezd.cz, kde také budou zveřejňovány volby obou kapitánů. Sledujte proto web Kooperativa NBL All Star Game a sociální sítě Kooperativa NBL, aby vám nic neuteklo. A důležitá zpráva pro všechny zájemce o basketbalovou show! Prvních 1 000 prodaných vstupenek obdrží kód na 50% slevu na celodenní skipas ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. A to se vyplatí.

 

 

zpět