Podle dívčích pravidel, ČBF pořádá srazy pro basketbalistky U13

10.01.2019

Her World, Her Rules… To je nový projekt mezinárodní basketbalové federace FIBA, do něhož se aktivně zapojila i Česká basketbalová federace. Výsledkem příprav, které proběhly ve druhé polovině roku 2018, budou oblastní srazy basketbalistek do 13 let. Ten první už je za dveřmi.

 

Projekt Her World, Her Rules, jak už název napovídá, je zaměřen na rozvoj dívčího basketbalu. Tradice ženského basketbalu je v České republice silně zakořeněna, a tak Česká basketbalová federace s radostí přijala nabídku na sestavení vlastního projektu v rámci mezinárodní kampaně FIBA. Komise basketbalu dětí a mládeže se ve svém projektu zaměří na dívky ročníku narození 2006, tedy kategorie U13.

 

Je to logický krok, který vytváří přípravné prostředí pro další projekty KBDM, které budou moci v budoucnu z této akce čerpat. Plynule totiž na oblastní srazy U13 navazují již několikátou sezonu po sobě organizované srazy a turnaj regionálních výběrů U14 a následně už první reprezentační zkušenosti ve výběru ČR U15.

 

„Naším plánem je uskutečnit až deset oblastních jednodenních srazů. Dívky na nich povedou vybraní basketbaloví trenéři, reprezentantky ČR či kondiční specialisté. To vše pod vedením šéftrenérky dětí a mládeže ČBF Mileny Moulisové. Tréninky budou přizpůsobeny tomu, co je v této kategorii nejdůležitější. Zaměříme se tedy především na rozvoj základní pohybové gramotnosti a nácvik herních činností jednotlivce,“ přiblížil nejbližší plán předseda KBDM Jiří Novotný.

 

První oblastní sraz už klepe na dveře. Proběhne 21. ledna v Brandýse nad Labem a je určen pro dívky z klubů Oblasti ČBF Střední Čechy. Kapacita všech kempů je omezena na 32 hráček, přičemž z jednoho klubu se může zúčastnit až pět basketbalistek. O možnosti přihlášení se na sraz budou kluby informovány prostřednictvím svých organizačních pracovníků a příslušné Oblasti ČBF.

 

 

zpět