Šimon Puršl vnímá šanci, která se mu nabízí

28.11.2018

Absencemi, které v minulých dnech postihly národní, nejvíc trpí podkošová sestava. Jména jako Balvín, Veselý (oba hrají Euroligu) nebo Auda a Schilb (oba jsou zranění) patří mezi evropské pojmy. To ale na druhou stranu otevírá prostor pro mladé pivoty, aby ukázali své umění. Jedním z nich je i Šimon Puršl.

 

Ještě v dorosteneckém věku odcházel z pražské Sparty do Španělska, aby před minulou sezonou vrátil zpět do České republiky. V dresu svitavských Turů se chvíli rozkoukával, ale teď už je výraznou postavou mladého celku v Kooperativa NBL. Pozvánka by ho tak nejspíš neminula ani kdyby měl trenér Ginzburg k dispozici zraněné Audu se Schilbem.

 

Teď se ale Puršlovi otevřela cesta k zásadnějším minutám na hřišti v zápasech kvalifikace MS proti Francii a v Rusku. „Já jsem vždycky skončil jako 13. hráč, na hraně zápasové nominace. Teď už to vypadá, že budu i ve dvanáctce na utkání a že si možná i zahraju. Za to jsem určitě rád, ale hlavní je být schopný pomoct týmu. Na to v těch minutách na hřišti budu myslet nejvíc,“ je na svou roli připraven.

 

Nebýt smůly, která ho potkala v létě 2017, mohl na svém kontě již mít reprezentační starty. Takto ho v pátek zřejmě čeká premiéra. Mladý pivot na poslední chvíli přišel o EuroBasket kvůli zranění. To je vůbec zatím jeho reprezentační prokletí. „No, už k tomu proběhly fórky, abych si zase něco neudělal. Musím to teď radši zaklepat. Myslím, že to byla jen smůla a že to nebude pokračovat,“ směje se na prahu své dosud největší šance.

 

Do národního týmu naskakuje v komfortní situaci. Nic už českým Lvům nemůže sebrat účast na světovém šampionátu v roce 2019, i když do konce kvalifikace zbývají ještě čtyři zápasy. „Sice už máme postup jistý, na druhou stranu je to utkání nároďáku a pro nás důležitý zápas, když hrajeme za Česko. Každý bychom chtěli vyhrát a my chceme vyhrát nad Francií i Ruskem,“ neklade si vůbec nízké cíle.

 

Pardubická arena a skvělé publikum fandící českým basketbalistům je opět nažhavená na další intenzivní zážitek, i když ten ze září po dvoubodové výhře nad Ruskem, se bude jen těžko překonávat. „Určitě se na to těšíme a doufám, že přijde co nejvíc lidí. Já sice nemohl být na zápase s Ruskem, ale vím, že tam byla super atmosféra. Doufám, že to bude stejné a že nám fanoušci hodně pomůžou. Sám ještě nevím, kolik budu mít na zápase svých blízkých a přátel, ale doufám, že co nejvíc,“ těší se.

 

Utkání proti Francii vysílá program ČT2, pondělní střetnutí v Rusku bude odvysíláno tradičně na programu ČT Sport. Pokud přijedete do Pardubic autem, můžete parkovat i na vyznačených plochách:

 

Parking_PCE 

 

 

zpět